سرزمینی پر از دلاور (به بهانه سومین سالگرد شهادت سردار شهید لطیف راستی)

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

برچسب ها

...ومن الناس من یشری نفسه ابتغاء مرضات الله و الله روف بالعباد(البقره|207)

اردیبهشت ماه برای مردم کردستان یاد آور حضور پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب به استان کردستان می باشد،در اردیبهشت ماه سال 1388 مردم غیور کردستان با میزبانی و استقبال شایسته از رهبر عزیز،بار دیگر وفاداری مردم کردستان به انقلاب و رهبری را به رخ جهانیان کشیدند.

چند روز پس از پایان این سفر،کردهای قهرمان پرور یکی از بهترین فرزندان خود را برای حفظ امنیت پایدار منطقه تقدیم انقلاب نمودند.آری پاسدار رشید سپاه شهید لطیف راستی به کمین ضدانقلاب افتاد و مظلومانه به شهادت رسید.

از لطیف راستی و علاقه وافرش به شهید حاج هوشنگ ورمقانی بسیار شنیده بودم تا این که در تابستان سال 80 او را در مراسمی زیارت کردم، وقتی پای صحبت هایش نشستم با چشمانی پر از اشک از خاطراتش با حاجی سخن گفت،او در هرجایی که می نشست بزرگترین افتخار زندگی اش را هم رکابی با حاج هوشنگ میدانست.

سردار لطیف راستی که در بین رزمندگان به کاک لطیف شهرت داشت، از جمله انسانهای مومن، مودب،متین و دارای روحیات عرفانی بود که نظیر او را کمتر میتوان یافت.او در زمره برجسته ترین فرماندهان عملیاتی کردستان به شمار میرفت که ضدانقلاب از شنیدن نام او و گردان تحت امرش(گردان تکاوران سپاه مریوان) واهمه داشت.

آنچه حقیر را به نوشتن این مطلب ترغیب نمود نخست؛ادای دین نسبت به آن عزیز سفر کرده و در عین حال تلنگری برای مسولان فرهنگی به خواب رفته استان کردستان،می باشد.چرا که شهید لطیف راستی بسیار گمنام واقع شده است.انتظار می رفت و می رود که شورای فرهنگ عمومی،صدا وسیما،سپاه و بنیاد شهید با معرفی این شهید گمنام و سایر شهدای بومی کردستان بعنوان الگوهای شایسته برای جوانان،کردستان را از این وضعیت فرهنگی نا به هنجار و وخیم نجات دهند.

در پایان، با تقدیم بهترین درودها به روان پاک شهید راستی، برای خانواده این سردار رشید صبر و سلامتی آرزومندم.

والسلام

دکتر مجتبی ورمقانی_اردیبهشت 1391

منبع:http://shahid-varmaghani.persianblog.ir/

نویسنده : شاهد بازدید : 1640 تاريخ : پنجشنبه 11 خرداد 1391 ساعت: 18:05
برچسب‌ها :

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها