بیانات امام خمینی(ره) در جمع گروهی از نمایندگان سازمان پیشمرگان مسلمان كُرد در تاریخ 21/4/59


«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم»
من از این جوان‌های پیشمرگ كه به راستی اثبات كردند كه فداكار اسلام هستند و لشكر پیغمبر اسلام هستند، تشكر می‌كنم. من به شما علاقه دارم، علاقة یك مسلم به مسلم و یك پدر به فرزند، و شما را دعا می‌كنم. از وقتی كه شما قیام كرده‌اید در مقابل اشرار و در مقابل اشخاصی كه می‌خواستند نهضت اسلامی‌را سركوب كنند، من از شما با تمام قوا پشتیبانی و هم دعا كردم، خداوند شما را ان‌شاءالله برای اسلام حفظ كند و شما جوان‌ها را در پیشگاه خدای مقدس بزرگ آبرومند كند.

 شما می‌دانید كه ما غرضی در این مسایل نداشتیم، جز اینكه حكومت جبار برود تا به جای آن حكومت اسلام برگردد. این‌هایی كه در طول این مدت چه در كردستان و چه در جاهای دیگر با این نهضت مقابله كرده‌اند، اشخاصی بوده‌اند [كه] از اسلام اطلاعی نداشتند و نمی‌خواستند حكومت اسلام برقرار باشد. شما از طرز و شیوة حركات این‌ها بهتر می‌دانید كه عمال غیر بودند. از كیفیت سلاح‌هایی كه داشتند، شما دیدید كه این سلاح‌ها از كجا می‌آمدند. شما محكم و مستحكم باشید كه برای اسلام دارید كار می‌كنید. مثل سربازهای صدر اسلام هستید، شما باكی از اینكه شكست بخورید نداشته باشید، برای اینكه برای لشكر اسلام هیچ‌وقت شكست نیست. شهادت شكست نیست، پیروزی هم شكست نیست، شما یا پیروز می‌شوید و یا شهید، در هر دو جهت پیروزی با شماست.

من امیدوارم كه این رشته‌های فساد كه یك مقداری از آنها از رژیم سابق هستند و یك مقداری هم از این افرادی هستند كه الهام از خارج می‌گیرند، نتوانند كاری انجام بدهند. شما دیدید در این دو، سه روزی كه گذشت بنا بود یك كودتای مثلاً همه ‌طرفه بكنند، خدای تبارك و تعالی با ما همكاری كرد و كشف شد و بسیاری از این جنایت‌كاران گرفتار شدند و بسیاری از آنها در تعقیبشان هستند و باندهایی هم داشتند. ان‌شاءالله این حكومت اسلام مستقر بشود تا دنیا بداند حكومت اسلام یعنی چه؟ خداوند ان‌شاءالله به شما توفیق عنایت كند و در همة جهان موفق باشید و ما امیدواریم كردستان را قبل از اینكه جاهای دیگر عنایت شود، به آنجا عنایت شود و دولت اسلام هم بنابر همین دارد كردستان را ان‌شاءالله آباد كند و مثل سابق نباشد كه حرف بود و خرابی. امیدوارم كه این دفعه دیگر حرف نباشد و همة جهات مملكت اصلاح بشود. ان‌شاءالله خدا به شما جوان‌ها سلامتی عنایت كند و شما را برای اسلام ذخیره قرار دهد و موفق و مؤید كند.
والسلام علیكم و رحمه‌الله و بركاته

مطالب مرتبط


 • كردهای مسلمان،سازمان پیشمرگان مسلمان و انقلاب(7)
 • كردهای مسلمان،سازمان پیشمرگان مسلمان و انقلاب(8)
 • كردهای مسلمان،سازمان پیشمرگان مسلمان و انقلاب(6)
 • كردهای مسلمان،سازمان پیشمرگان مسلمان و انقلاب(5)
 • كردهای مسلمان،سازمان پیشمرگان مسلمان و انقلاب قسمت چهارم
 • كردهای مسلمان،سازمان پیشمرگان مسلمان و انقلاب قسمت سوم


 • امکانات وب

  خبرنامه
  نظرسنجی