100 سنجاب شکار شده در کرستان تلف شدند / جریمه 2 میلیون ریالی برای شکار هر سنجاب.

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان اعلام کرد
100 سنجاب شکار شده در کرستان تلف شدند / جریمه 2 میلیون ریالی برای شکار هر سنجاب

خبرگزاری فارس: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان از کشف 140 سنجاب شکار شده توسط شکارچیان در کردستان خبر داد و گفت: از این تعداد سنجاب کشف شده 100 سنجاب تلف شد.

خبرگزاری فارس: 100 سنجاب شکار شده در کرستان تلف شدند / جریمه 2 میلیون ریالی برای شکار هر سنجاب

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج ناصح قادری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اصحاب رسانه در سنندج از کشف 140 سنجاب شکار شده توسط شکارچیان خبر داد و اظهار کرد: این تعداد سنجاب در حالی که توسط یک دستگاه پژو سواری در حال حمل بودند توسط ماموران اداره آگاهی شهرستان بیجار شناسایی و کشف شد.

وی افزود: از تعداد 140 سنجاب کشف شده در این خودرو تاکنون 100 سنجاب تلف شده و امکان تلف شدن تعدادی دیگر از تعداد کشف شده این گونه جانوری وجود دارد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست کردستان با بیان اینکه هر ساله در این ایام شاهد افزایش شکار گونه‌های جانوری مختلف از جمله سنجاب هستیم، گفت: سال‌جاری برای شکار هر سنجاب مبلغ 2 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

وی از کشف بیش از 276 عدد سنجاب شکار شده توسط شکارچیان در مدت 50 روز گذشته خبر داد و افزود: این تعداد سنجاب کشف شده توسط ماموران نیروی انتظامی و محیط زیست در پنج مورد قاچاق کشف شدند.

قادری به همکاری خاص و چشمگیر نیروی انتظامی در کشف قاچاق گونه‌های جانوری و گشت در مناطق حفاظ شده اشاره کرد و بیان کرد: با تعاملی که امسال با نیروی انتظامی به وجود آمده است شاهد همکاری‌ و حضور گسترده این ارگان با محیط زیست استان هستیم.

به گفته وی، تعداد گشت‌های سال‌جاری، محیط بانان و نیروی انتظامی در مقایسه با سال‌های گذشته سه برابر شده است.

وی خواستار همکاری تمامی ادارات و ارگان‌های دولتی از جمله دادگستری و قوم‌های بومی و محلی در راستای توجه به سرمایه‌های ملی همچون طبیعت و مبارزه با قاچاق گونه‌های جانوری شد و افزود: در صورت عدم توجه به این مهم تیشه به ریشه خواهیم زد و آن را از بین می‌بریم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست کردستان در پایان اعلام کرد: اگر زمنیه‌های اشتغال در سطح کشور از جمله کردستان توسعه یابد مردم کمتر به تخریب محیط زیست و قاچاق گونه‌های جانوری دست می‌زنند.

...
نویسنده : شاهد بازدید : 214 تاريخ : پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391 ساعت: 5:59